How leczenie jaskry warszawa can Save You Time, Stress, and Money.
Warto wspomnieć, że z powodu kropli widziany obraz, zwłaszcza z bliska, może być przez kilka godzin po badaniu rozmazany. Inne testy diagnostyczne obejmują:Okulista może wykryć jaskrę podczas prostego, ale kompleksowego badania oka. W trakcie wizyty lekarz wprowadza krople do oczu, aby rozszerzyć źrenice, a następnie za pomocą specjalnego światła i soczewki powiększającej bada tył oka i nerw wzrokowy.
Pierwszy zabieg selektywnej trabekuloplastyki laserowej SLT wykonano na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Mimo iż metoda ta była z początku traktowana z pewną dozą sceptycyzmu, w ciągu kilkunastu lat jej stosowania uznano ją za całkowicie bezpieczną, nie dającą uchwytnych skutków ubocznych.
Kolejny zabieg, ostatnio coraz bardziej popularny, to zabieg kanaloplastyki polegający na poszerzeniu naturalnej drogi odpływu z oka. W stanach bardzo zaawansowanej jaskry, w celu ratowania oka i widzenia przeprowadza się ECP, czyli operację z użyciem endoskopu. ECP wykonuje się aby zmniejszyć ilość wody produkowanej przez oko i tym samym obniżyć ciśnienie. Jest to bardziej precyzyjna i delikatniejsza metoda niż, stosowane niekiedy, cyklodestrukcja laserowa lub przymrażanie, które uszkadzają oko bezpowrotnie.
Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem jaskry w Warszawie, choroby, która może prowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku, jeśli nie zostanie wykryta i leczona na czas. Diagnostyka jaskry opiera się na przeprowadzeniu szeregu badań okulistycznych, które mają na celu ocenę stanu zdrowia oczu.
Badane ssaki podzielono na trzy grupy: jednym podawano lek w postaci klasycznych kropel, u drugich zastosowano leczenie jaskry warszawa soczewki z niską dawką leku, u trzecich skorzystano z kolei z soczewek z wysoką dawką latanoprostu.
Irydektomia - to chirurgiczne usunięcie fragmentu tęczówki oka. Jest to procedura stosowana głównie w przypadku jaskry zamkniętego kąta przesączania, gdzie celem jest stworzenie nowego otworu w tęczówce, który umożliwi przepływ cieczy wodnistej z tylniej do przedniej komory oka. W tym zabiegu usuwa się fragment tęczówki, aby odblokować drogę odpływu cieczy wodnistej.
Soczewki te nie tylko nie zaburzają widzenia, ale także zapewniają równomierne uwalnianie leku przez długi okres czas.
Leczenie jaskry ma na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, aby zahamować articleęp choroby i zapobiec dalszym uszkodzeniom nerwu wzrokowego. W zależności od rodzaju jaskry oraz stopnia zaawansowania choroby lekarz okulista dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną.
Im wcześniej jaskra zostanie rozpoznana, tym większa jest szansa, że włączone leczenie ograniczy chorobę i zachowa wzrok na całe życie.
W przypadku osób z podejrzeniem jaskry lub pacjentów z jaskrą z prawidłowym polem widzenia badanie wykonuje się raz w roku, a częściej powtarza się badanie OCT tarczy nerwu wzrokowego.
Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.
Jeśli zabieg krioterapii zostanie powtórzony w ciągu 3-6 miesięcy, ciśnienie może zacząć utrzymywać się na stałym poziomie, pacjent musi jednak pozostać pod opieką lekarza.
Celem leczenia jest zahamowanie put upępu choroby w stopniu, który pozwoli pacjentowi na zachowanie użytecznej ostrości wzroku do końca życia. Osiągnięcie tego celu umożliwia stałe utrzymywanie w chorym oku bezpiecznego, indywidualnie ustalonego ciśnienia – tzw. ciśnienia docelowego.